Historie z morałem

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

W poniedziałek 5 października biblioteka szkolna oraz klasa III c gościła mamę jednej z uczennic, Panią Świderską, która czytała uczniom wybrane fragmenty książek. Przypominamy, że było to nie pierwsze (i zapewne nie ostatnie) spotkanie w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom. Tym razem dzieci wysłuchały porcji wielce pouczających historii z książki „12 ważnych opowieści. Polscy autorzy o wartościach dla dzieci.” Po lekturze trzecioklasiści odpowiadali na pytania, a szło im to sprawnie, bo podczas lektury byli mocno skupieni i zasłuchani.  Opowieści uczące wrażliwości i odpowiedzialności spodobały się uczniom tak bardzo, że od razu chciały wysłuchać następnych. Niestety czas na to nie pozwalał, ale z tego co wiemy, już umówiły się na następne czytanie.