Warzywne cudeńka

DSCF3876

Uczniowie klasy I b uczestniczyli w kolejnych zajęciach promujących zdrowe odżywianie, a realizowane w ramach programu „Owoce i warzywa w szkole”. Po cyklu „owocowych zajęć” przyszła kolej na warzywa. Inspiracją do zajęć był wiersz Jana Brzechwy „Na straganie” oraz wycieczka na Miejskie Targowisko. Pierwszaki doskonale już rozpoznają warzywa z polskich pól i ogrodów, nazywają je, wiedzą pod jaka postacią można je spożywać, a przede wszystkim mają świadomość, jaką wartość odżywczą kryją w sobie i dlaczego należy je każdego dnia jeść. Kulminacyjnym punktem zajęć była twórcza działalność dzieci. Ze zgromadzonych w klasie warzyw uczniowie wykonali „warzywne cudeńka”. Powstały śmieszne ludziki, zwierzątka i inne przedziwne stworki. Teraz ozdabiają klasę i cieszą oczy dzieci, pań nauczycielek oraz rodziców odwiedzających pierwszoklasistów z klasy I b.