Wymiana doświadczeń

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Spora grupa nauczycieli z klas I – VI, zainteresowanych wymianą doświadczeń edukacyjnych uczestniczyła w otwartych zajęciach matematycznych w klasie 3 b. Dorośli obserwowali, a uczniowie doskonalili umiejętność dodawania, odejmowania i mnożenia. Z radością korzystali z technologii informatycznych. A i staromodne packi na muchy, rozgrzewały emocje. Podczas lekcji uczniowie rozwijali kluczowe umiejętności: – komunikacyjne i interpersonalne (współpraca w grupie i w parach); – decydowania i krytycznego myślenia (uzgadnianie działań i dokonanie   samooceny własnych doświadczeń i działań na lekcji); – radzenia sobie w sytuacjach trudnych (wzmacnianie tempa i organizacja czasem pracy). Łatwo nie było, wszak i dorośli mają z tym problem, ale wiadomo trening czyni mistrza! Jesteśmy chętni do dalszych wyzwań w myśl hasła roku: „Jeśli potrafisz o czymś marzyć, to potrafisz także tego dokonać”! Aaa 3 b ma marzeń wiele …!