XI 038

Jak wiadomo przywiązujemy wielką wagę do obchodów Święta Niepodległości i od lat uroczyście obchodzimy te rocznicę. Nie inaczej było w tym roku. Na pamiątkę minionych wydarzeń 10 listopada odbył się uroczysty apel, w którym wzięli udział wszyscy uczniowie szkoły. Aby wzbogacić wiedzę uczniów o święcie narodowym, uczennica klasy VI nakreśliła sytuację Polski i Polaków w tamtym okresie. Wszystkie komentarze były ilustrowane odpowiednimi przezroczami. Całość uroczystości dopełniły pieśni patriotyczne śpiewane przez uczniów klas IV – VI oraz pokaz tańców narodowych, przygotowany przez kółko taneczne. Więcej informacji o samym święcie i całej sytuacji historycznej uczniowie mogli czerpać z wykonanych w holu szkoły gazetek.

Kolejną lekcją patriotyzmu dla naszych uczniów była oficjalna próba bicia rekordu Guinnessa, polegająca na niesieniu flagi przez jak największą liczbę osób jednocześnie. Odbyło się to 11 listopada, a na czele „delegacji” z „piątki” stała oczywiście Pani dyrektor Anna Stefanowicz.