Powsinogi na pikniku

XI 014

11 listopada jak co roku odbywa się rajd pod hasłem: ”Piknik Marciński”. Także tym razem dzielne i niezmordowane „Powsinogi” z naszej szkoły wzięły udział w tym spotkaniu.

W tym roku wyjątkowo rajd składał się z dwóch części. Nasi piechurzy „uzbrojeni’ w biało-czerwone kotyliony i czerwone chusty już o 9 rano zjawili się na zbiórce. W pierwszej części uczniowie wraz z opiekunami wzięli udział w biciu rekordu Guinessa w niesieniu flagi przez największą ilość osób. Wrażenia i emocje jakie pozostawiło na naszych uczniach owo patriotyczne wydarzenie, są bezcenne. Następnie nasza grupa wraz z innymi piechurami wzięła udział w rajdzie, podążając trasą z ulicy Śródmiejskiej prosto nad Jezioro Piaszczyste. Na miejscu na uczestników czekała już gorąca herbata oraz tradycyjny rogal marciński. Odbył się także konkurs na jesienny ekologiczny stroik, gdzie nasze uczennice zajęły kolejno nagrodę i wyróżnienie. Na uczestników czekały także inne atrakcje i konkursy z nagrodami. Przy ognisku dzieci piekły kiełbaski. Jak zwykle zawiązywały się znajomości z innymi uczestnikami rajdu. Pomimo niesprzyjającej aury miło było widzieć promienne buzie naszych dzieciaków. Po dniu pełnym wrażeń „Powsinogi” udały się w drogę powrotną – także pieszo!

Teraz czekają na kolejny rajd, a ten już w marcu!