Lukrowane pierniczki

IMG_1767

Chociaż do Świąt Bożego Narodzenia pozostało jeszcze kilkadziesiąt dni uczniowie klasy I b z wielkim zapałem zaczęli do nich przygotowania. W piątek 27 listopada, z dużym zaangażowaniem rodziców zorganizowane zostały dla dzieci warsztaty plastyczne, podczas których pierwszaki dekorowały kolorowym lukrem, słodkimi perełkami oraz cukrowymi kuleczkami i wiórkami różnokształtne pierniczki. Zabawa była wyśmienita. W mgnieniu oka brunatne, piernikowe aniołki, choinki, gwiazdki i serduszka przybrały kolorowe stroje. Wyglądały wspaniale, ale przede wszystkim smakowicie. Nic więc dziwnego, że degustacja świątecznych słodkości była prawdziwą przyjemnością. Nie chodziło jednak wyłącznie o zabawę i rozkoszowanie się smakiem. Ozdobione pierniczki przygotowane zostały na kiermasz smakołyków, który rodzice klasy I b zorganizują dla całej społeczności szkolnej w najbliższą środę – 2 grudnia. Już dziś serdecznie zapraszamy.