Wielkie małe serduszka

20151204_135829

W piątek 4 grudnia uczniowie klasy II a  z wychowawczynią Panią Lucyną Kozerą oraz przedstawicielami Rady Rodziców wybrali się ze świąteczną wizytą do PCPR w Pile. Zaniosły pięknie zapakowane prezenty,  gdzie symbolicznie,  na ręce kilku podopiecznych przekazały podarunki i świąteczne życzenia.  Szlachetna inicjatywa wypłynęła ze strony rodziców klasy II a na ostatnim zebraniu z wychowawcą. Wpadli bowiem na pomysł, żeby zrobić zbiórkę zabawek  dla potrzebujących dzieci.  Uczniowie przynosili nie tylko swoje zabawki, z których już wyrośli, ale przejęte akcją, namówiły rodziców na kupno nowych.  Zbiórka przeszła najśmielsze oczekiwania.
Małe Mikołaje z II a spędziły kilka miłych chwil z obdarowanymi dziećmi i nawiązały nowe znajomości. Cieszy nas, że uczniowie II a wykazali ogromną wrażliwość i chęć niesienia pomocy innym, i wiemy, że to nie ostatnia taka akcja w tej klasie.