Z bezpieczeństwem na ty

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

W środę 9 grudnia uczniowie z klas młodszych wzięli udział w spotkaniu z policjantem – Panem komisarzem Andrzejem Latosińskim z Komendy Powiatowej Policji w Pile.Gość poprowadził zajęcia dla uczniów klas II i III pod hasłem ” Z bezpieczeństwem na Ty”. Mowa była nie tylko o tym, jak bezpiecznie poruszać się po drogach, choć te zasady oczywiście również zostały omówione. Dzieci miały okazję przypomnieć sobie wszystkie potrzebne numery alarmowe. Już wiedzą, jak zachować się i kogo poinformować, jeśli są świadkami wypadku. Wiedzą także jak zachować się, gdy zaczepia je ktoś obcy. Poza tym znają zasady zachowania się w pojazdach i pamiętają o konieczności zapinania pasów bezpieczeństwa. Nasz gość mówił dzieciom także o zasadach bezpiecznego zachowania podczas zabaw na świeżym powietrzu, szczególnie, że nieubłaganie zbliżają się ferie zimowe. I choć policja nie zajmuje się zdrowym odżywianiem ani wpływem telewizji i komputerów na zdrowie uczniów, była mowa również o tym. O spotkaniach bliskiego stopnia z agresywnymi zwierzętami już nie wspomnimy. Możemy uznać, że po tym spotkaniu nasi uczniowie są doskonale wyedukowani pod względem bezpieczeństwa.