Spotkanie z historią

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

W czwartkowy ranek 10 grudnia w bibliotece szkolnej odbyło się spotkanie ze znawcą dziejów Piły Panem Janem Szwedzińskim. W lekcji – gawędzie wzięli udział uczniowie z klas II. Gość bardzo ciekawie i barwnie opowiadał o wydarzeniach związanych z historią naszego miasta, o dawnej i współczesnej Pile. Wszystkie te informacje były poparte zdjęciami starej Piły, na których uczniowie mogli zobaczyć nie istniejące już budynki i miejsca oraz rozpoznać te, które zachowały się do dnia dzisiejszego. Uczniowie przekonali się, że nasze miasto było miejscem pięknym i urokliwym. Bardzo żałowali, że zachowało się tak niewiele pięknych zabytków. Niestety lekcję prowadzoną przez ciekawego i pełnego pasji gościa przerwał dzwonek, ale spotkanie z całą pewnością przybliżyło drugoklasistom historię naszej „małej ojczyzny” i wzbogaciło ich wiedzę na jej temat.