Jasełka w II D

DSC_5040

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy okres w roku, który wiąże się z wieloma pięknymi tradycjami i zwyczajami. Jednym  z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu zwanych Jasełkami. Takie też przedstawienie przygotowała klasa II d. Dzieci w przepięknych strojach występowały przed swoimi rodzicami, a następnie przed kolegami szkolnymi. Głównymi elementami wystroju były stajenka i żłóbek, które zostały wykonane przez tatę jednego z uczniów. Publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Marii i Józefa. Scenki z życia nowonarodzonego dzieciątka, pasterzy, mędrców, dzieci oraz aniołów przeplatane były kolędami i pastorałkami. Gra małych aktorów była pełna otwartości, szczerości,  prostoty i ciepła.