Czytanie jest super

DSC01276

W rym roku szkolnym rozwijamy pasję czytania! W myśl tego hasła 11 stycznia odbył się szkolny konkurs pięknego czytania, który przebiegał dwuetapowo. W I etapie – klasowym – każda klasa wybierała 3 reprezentantów. W II etapie szkolnym uczestnicy prezentowali swoje umiejętności zgodnie z podanymi kryteriami sukcesu.

Wszyscy uczestnicy przepięknie zaprezentowali przygotowane teksty i doskonale poradzili sobie z czytaniem wylosowanych fragmentów książek zakupionych w ramach programu „Książki moich marzeń”. Jury w składzie p. Ilona Bogucka, p. Lucyna Kozera i p. Krystyna Bejma oceniało: technikę czytania, środki artystycznego wyrazu, modulację głosu, interpretację artystyczną i wrażenie ogólne.

Po długich debatach przyznano 5 wyróżnień i 4 nagrody i 1 nagrodę główną. Nagrodę główną otrzymał Kamil Ziembikiewicz z klasy III b. Pozostali nagrodzeni to: Olga Plucińska  z III a, Wiktoria Szymańska  z III b i Hubert Makowski  III c. Wyróżnienia otrzymali: Maja Świderska z III c, Wiktoria Kamba Kibatshi z III a, Marta Kucharska z III a, Julia Winiecka z III c oraz Jakub Chojnacki z III b.

Całość przygotowała i prowadziła p. Elżbieta Puchalska.

To było udane popołudnie w naszej szkole. Podobno uczestnicy są już umówieni na konkurs majowy, ale tym razem będą rozwijać umiejętność czytania ze zrozumieniem!

Najważniejsze jednak jest to, że wszyscy uczestnicy konkursu mówią „Czytanie jest super”!!!