Niech żyje bal

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Wesoło i kolorowo, w przyjaznej pełnej radości atmosferze uczniowie naszej szkoły bawili się w czwartkowe popołudnie 14 stycznia na corocznym balu karnawałowym, zorganizowanym przez Szkolny Samorząd Uczniowski. Tradycyjnie uczniowie bawili się w dwóch grupach wiekowych. Wcześniej, czyli od godziny 14.30, bawiły się maluchy, a o 16.30 na parkiet wkroczyli uczniowie klas starszych. Dzieci, zgodnie z apelem wychowawców ubarwiły zabawę pięknymi i bardzo pomysłowymi strojami. Wspólnie bawili się: piękne księżniczki, piraci, sympatyczne zwierzątka, wróżki, piłkarze oraz inni przezabawni „przebierańcy”. Zabawa przebiegała jednak bardzo grzecznie i spokojnie, bo porządku na sali pilnowała całkiem spora grupa żołnierzy, którym wcale nie przeszkadzało, że są z różnych epok i reprezentują  inne rodzaje wojska. Nie zabrakło także strojów ze świata Walta Disney’a. One też poddawane były szczególnej ocenie. Panie Barbara Plucińska i Katarzyna Bruzda, które od początku roku szkolnego realizują projekt związany, zgodnie z hasłem roku, z marzeniami, które, jeśli tylko chcemy, mogą się spełnić wybrały trzy najpiękniejsze stroje. Szczęśliwymi wybrańcami okazali się”: Chrstiano Ronaldo Lautaru – Kubik – torreador z klasy III a, Sara Grzymisławska – czarownica z II a i Wiktoria Biłas – Cruella de moon z III a. Pomysłowym dzieciom serdecznie gratulujemy.

Tegoroczny bal obfitował w dodatkowe atrakcje. Jedną z nich był występ taneczny dziewczynek z kółka tanecznego przygotowany przez panią Dorotę Gulińską. Małe tancerki zachęciły swym występem wszystkich do radosnej, wesołej zabawy. Podczas balu mieliśmy także okazję podziwiać pokaz breakdance zaprezentowany przez Piotrusia Rogowskiego z klasy III a.

W przerwie tanecznych harców uczniowie udali się na krótki odpoczynek do klas, gdzie czekała na nich „słodka niespodzianka”, ufundowana przez Radę Rodziców.

Pod koniec zabawy, jak to bywa na prawdziwym karnawałowym balu wybrano króla i królową. W tym roku tytuł ten przypadł Damianowi Niżyńskiemu z klasy III b i Mai Świderskiej a klasy III c, oraz wśród starszaków Kalinie Rucińskiej z IV b i Dominikowi Czajkowskiemu z VI a. To właśnie oni, zdaniem komisji, najwspanialej się bawili i mieli bardzo atrakcyjne stroje. Im również składamy serdeczne gratulacje.

Tegoroczny bal był niezwykle udany.  Wspominać go będziemy jeszcze przez długie dni. Dzięki niemu w cudownych nastrojach rozpoczniemy ferie zimowe. Do zobaczenia za rok.