Wspomnień czar

IMG_1852

Chociaż pierwszaki „piątki” już od 5 miesięcy każdego dnia zdobywają wiedzę i rozwijają talenty w murach naszej szkoły często wspomnieniami wracają do swoich przedszkoli, które były dla nich bezpiecznym miejscem dziecięcych zabaw. Tam pod okiem troskliwych nauczycieli-wychowawców kroczyli ku dojrzałości szkolnej. Dlatego też z radością uczniowie klasy I b przyjęli zaproszenie od zaprzyjaźnionego z nami Przedszkola nr 6 na jasełka „W stajence”. Młodsi koledzy przygotowali dla pierwszaków piękne przedstawienie, podczas którego Maryja, Józef, aniołowie i pastuszkowie pozwolili ponownie odczuć nastrój Świąt Bożego Narodzenia. Przedstawienie nagrodzone zostało gromkimi brawami i torbą cukierków. Pani wychowawczyni Małgorzata Perkowska w imieniu swoich wychowanków oraz równoległej klasy I a i jej wychowawczyni – pani B. Kuklińskiej zaprosiła najstarszą grupę przedszkolną na turniej sportowy oraz zajęcia edukacyjne, które pomogą przedszkolakom wejść odważnie w rzeczywistość szkolną.

Po przedstawieniu nastąpił czas powrotu do dni spędzonych w przedszkolu, do wspólnej zabawy, rozmów z paniami i wspomnień związanych z pysznymi obiadkami, do czasu beztroski, bezgranicznego zaufania i poczucia bezpieczeństwa. Trudno było się pożegnać, ale czas upływał szybko i trzeba było wracać do szkoły. Tam także, chociaż inaczej, jest pierwszakom bardzo dobrze. Tam też jest miło i bezpiecznie, tam czeka na dzieci wiedza, do której pierwszaczki dążą wielkimi krokami drogą, z której nie ma już odwrotu. Życzymy pierwszakom wielu sukcesów i oby nigdy z wytyczonej drogi nie zrezygnowały.