Tydzień z Kubusiem Puchatkiem

IMG_1958W tygodniu poprzedzającym ferie zimowe niepodzielnie królował w naszej szkole przyjaciel wszystkich dzieci – sympatyczny Kubuś Puchatek. Samorząd Uczniowski zorganizował akcję czytania fragmentów popularnej książki A. A. Milne przez starszych kolegów najmłodszym uczniom szkolnej społeczności.Przez cały tydzień, od poniedziałku do piątku uczniowie klas IV – VI odwiedzali pierwszaków w ich salach lekcyjnych i odczytywali kolejne przygody misiaczka w czerwonym kubraczku. W ostatnim dniu akcji pierwszoklasiści obdarowani zostali tym, co Kubuś lubił najbardziej. „Małe Co Nieco” wszystkich ucieszyło i wprowadziło w radosny nastrój.

Kolejnym punktem obchodów Tygodnia Kubusia Puchatka było ogłoszenie przez SSU konkursu plastycznego „Portret Kubusia Puchatka”. Konkurs skierowany był do wszystkich uczniów klas I – VI. Wpłynęło bardzo dużo prac – wszystkie piękne, zróżnicowane pod względem technik plastycznych. Niezmiernie trudno było wybrać te najciekawsze. Po długiej naradzie komisja konkursowa przyznała 7 równorzędnych nagród i 7 wyróżnień.

Nagrody otrzymali: Zuzia Serocka, Amelka Ereńska, Bartłomiej Wojnowski, Tobiasz Mila, Klaudia Ryś, Wiktoria Kamba-Kibatshi i Julia Wiśniewska.

Wyróżnienia przyznano: Gabrysi Ereńskiej, Zuzi Kępczynskiej, Nadii Kaczor, Oliwii Kieruj, Darii Wojnowskiej, Tymoteuszowi Adamczyk i Julii Tycner. Nagrodzonym i wyróżnionym uczniom serdecznie gratulujemy.

Mamy nadzieję, że działania podjęte przez Szkolny Samorząd Uczniowski rozwiną w uczniach zamiłowanie do czytania, nie tylko „Kubusia Puchatka”.