Lekcja otwarta u pierwszaków

m9[1]

W piątek 12 lutego wychowawczyni klasy I A pani Barbara Kuklińska zaprosiła rodziców na zajęcia otwarte. Rodzice mieli możliwość obejrzenia lekcji matematyki oraz zobaczenia jak pracują i zachowują się ich dzieci w zespole. Uczniowie podzieleni zostali na czteroosobowe grupy. Mieli do wykonania po 5 zadań, za które przyznawane były punkty. Uczniowie układali  zbiory z guzików, wykorzystywali liczby w kolorach ( klocki ) oraz dokonywali obliczeń po rzutach kostkami. Po podsumowaniu punktacji każdy zespół otrzymał odpowiednią ocenę swojej pracy. Na zajęciach wykorzystano również tablicę interaktywną w celu zaprezentowania rodzicom szerokiego spektrum jej możliwości technicznych. Na lekcji rodzice zapoznali się z różnymi formami i metodami pracy. Ewaluując zajęcia uczniowie wyrazili swoją opinię na temat ich atrakcyjności i efektywności, przyczepiając kolorowe karteczki do uśmiechniętej buźki. W krótkiej rozmowie po zakończeniu zajęć rodzice stwierdzili, że dzisiejsze  lekcje znacznie różnią się od tych, w których oni brali udział, gdy byli uczniami. Już zapowiedzieli , że chętnie skorzystają z kolejnego zaproszenia .