Świetlica na szóstkę

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Świetlica w naszej szkole, dzięki pracy opiekuńczo – wychowawczej stanowi szczególne miejsce, w którym uczeń (również 6-letni) ma szanse kształtować i rozwijać swoje zainteresowania oraz poszerzać i utrwalać wiadomości i umiejętności zdobyte na zajęciach lekcyjnych.

Wspomagając rodziców w wychowaniu dzieci, świetlica zapewnia wszechstronną opiekę wychowawczą. Dobrze zaplanowana i zorganizowana opieka nad uczniem w godzinach pozalekcyjnych stanowi ważne ogniwo pracy szkoły. Ukazywanie podopiecznym współczesnego życia, zbliża ich do aktywnego w nim udziału. Tutaj można spotkać się z kolegami przed i po lekcjach. Jest miejscem, gdzie można zagrać w warcaby i inne gry planszowe. W świetlicy uczniowie mogą rysować, malować, obejrzeć interesujące filmy, rozwijać swoją kreatywność czy brać udział w zabawach  integracyjnych.
Świetlica daje możliwość udziału w konkursach plastycznych, muzycznych i tanecznych. W trakcie bogatych zajęć świetlicowych dajemy szansę wykazania się uczniom słabszym i jednocześnie rozwijamy indywidualne zainteresowania uczniów wybitnie zdolnych. Często gościmy absolwentów szkoły, którzy opowiadają dzieciom o dawnej szkole oraz sami prowadza z nimi zajęcia.
Program pracy w naszej placówce przygotowuje dziecko do samodzielności, odkrywania własnych możliwości, predyspozycji i talentów. Propaguje zdrowy styl życia. Dzieci poprzez zabawę i wypoczynek kształtują właściwe nawyki zdrowotne i ekologiczne. Świetlica szkolna jest miejscem uczenia się właściwych i bezpiecznych zachowań w różnych sytuacjach w szkole i poza nią.