Pierwsze koty za płoty

WP_20160224_13_00_15_Pro

24 lutego 2016 r. o godzinie 10.00 w Młodzieżowym Domu Kultury „Iskra” w Pile, odbyły się Mistrzostwa Szkół Podstawowych w szachach drużynowych na szczeblu powiatowym. Turniej ten, trwał 3 godziny. Rozegrano 7 rund tempem 15 min. dla zawodnika. Udział w nim wzięło 9 szkół, w tym czterech szachistów z naszej szkoły. W skład drużyny wchodzili: Cristiano Ronaldo Lautaru Kubik kl. III, Damian Niżyński kl. III, Wojciech Markiewicz kl. II oraz Kinga Kachelek kl. II. Turniej był wielkim wyzwaniem dla naszych uczniów, bo nasza drużyna stanowiła najmłodszą grupę. Zmagali się oni z klasami IV – VI. Tym większe gratulacje dla naszych zawodników, ponieważ po raz pierwszy mieli okazję uczestniczyć w tak wielkim turnieju i zmierzyć się z zawodnikami grającymi w klubach szachowych. Była to dla nich próba wytrzymałości, radzenia sobie ze stresem a przede wszystkim nauka.