Olimpiada w jarzynowie

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Pod takim hasłem 8 marca w hali  sportowej naszej szkoły odbył się Turniej klas III. Został zorganizowany i przeprowadzony przez nauczycieli wychowania fizycznego. Celem turnieju było propagowanie zdrowego stylu życia poprzez właściwe odżywianie i  aktywność fizyczną. Rywalizacja sportowa odbyła się na wesoło w formie wyścigów rzędów, gdzie przyborami były prawdziwe warzywa i owoce. Jako rekwizyty na Sali gimnastycznej zagościły  marchewki, jabłka, gruszki, banany, ziemniaków i inne warzywa i owoce. Uczniowie nimi rzucali  do celu, zbierali do koszyków, pokonywali przeszkody. Nie zabrakło nawet biegu z cebulami. Nazwy rywalizujących drużyn były oczywiście związane z tematyką warzywno – owocową, tak więc na starcie stanął  zespół  jabłek bananów oraz gruszek. Do walki zagrzewały okrzyki wymyślone przez drużyny. Oto niektóre z nich: „Witaminy i owoce to nasze moce”, „Jem warzywa i owoce, bo są kolorowe i zdrowe” oraz „Jem owoce i warzywa, kilogramów mi ubywa”. Dzieci poważnie podeszły do tematu i pomimo zabawowej formy czuć było ducha sportowej rywalizacji. Na koniec każda klasa  otrzymała dyplom za aktywny udział oraz owocowo – warzywny poczęstunek. Zwycięzca turnieju mógł być tylko jeden nasze zdrowie.