Mali wolontariusze z dużym sercem

DSCF0015

W środę 9 marca 2016 roku w RCK w Pile odbył się koncert charytatywny „Spełniamy Marzenia”. Uczniowie z naszej szkoły pomagali zbierać fundusze dla chorych dzieci.Dzieci z klas II i III – Szymon Werenz, Damian Niżyński, Liliana Marek, Małgorzata Kaja i Wiktoria Wójcik były wolontariuszami tej akcji i kwestowali na marzenia chorych dzieci. Koncert poprowadził absolwent naszej szkoły Daniel Niżyński, który był pomysłodawcą i organizatorem. Gościem specjalnym koncertu była Marta Ławska z zespołu TGD. Artyści kwestowali na rzecz Marlenki Zakrzewskiej, chorującej na dziecięce porażenie mózgowe i Bartka Tomaszewskiego, który ma upośledzenie umysłowe w stopniu umiarkowanym. Wokaliści, tancerze, iluzjoniści, sami  młodzi, utalentowani ludzie grali, aby spełniło się marzeniem Martynki. Jest to  gitara i umiejętność gry na niej. Bartek natomiast marzy o tablecie, aby mógł się uczyć i być w kontakcie z rówieśnikami. Koncert zakończył się sukcesem, było wielu gości którzy chętnie wrzucali pieniążki, zarówno papierowe jak i te brzęczące. Dzięki hojności uczestników marzenia dzieci udało się zrealizować. Zarówno tablet jak i gitara zostały zakupione. Niebawem będą wręczone chorującym dzieciom.