V Turniej Międzyświetlicowy

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

We wtorek 15 marca w naszej szkole odbył się V Międzyświetlicowy Turniej Gier i Zabaw Sportowych. Do uczestnictwa w turnieju zostały zaproszone wszystkie świetlice przy szkołach podstawowych w naszym mieście, aby propagować ruch i aktywność sportową wśród swoich wychowanków Zgłosiło się pięć drużyn. Każda z nich liczyła 6 uczniów z klas I – III.

Punktualnie o godz. 9.00 w rytmie marsza drużyny zostały wprowadzone da sali gimnastycznej. Po powitaniu uczestników turnieju przez panią dyrektor odbyła się rozgrzewka, po której zespoły przystąpiły do rywalizacji. Zestaw zadań sportowych, w których współzawodniczyli uczniowie  obejmował sześć zabaw.  Były między innymi biegi sztafetowe, rzuty do celu, podskoki, ćwiczenia równoważne i inne. Turniej przebiegał w miłej i sportowej atmosferze. Nad prawidłowym wykonywaniem zabaw czuwali nauczyciele wychowania fizycznego. Rywalizacja między drużynami była fair play. Na widowni zespoły dopingowali kibice. Oprawę artystyczną zapewniły występy dwóch szkolnych zespołów tanecznych, które umiliły czas oczekiwania na wyniki turnieju.

W rywalizacji sportowej I miejsce zdobyła SP 5 czyli gospodarze turnieju. Na drugim miejscu znalazła się SP 2, a na III SP 4. Żadna z drużyn nie opuściła sali gimnastycznej bez nagrody. Głównym fundatorem nagród był Bank Pocztowy s.a. Po rozdaniu nagród było 5 minut dla fotoreportera, a potem wszyscy wymieniali wrażenia poturniejowe.