Pierwszaki w świecie legend

DSC07967

We wtorek 15 marca klasa I C wybrała się do Muzeum Okręgowego, aby  uczestniczyć w lekcji muzealnej pt.„Rycerze, herby i legendy”. Wizyta w muzeum była związana z realizacją projektu edukacyjnego „W świecie polskich legend”. Dzieci poznały nową legendę „O Lechu, Czechu i Rusie”. Układały do niej plan wydarzeń oraz odgrywały scenki dramowe. Pierwszaki przy tym bardzo dobrze się bawiły. Następnie dzieci oglądały różnego rodzaju herby i opowiadały do nich historyjki. Pani przewodniczka pokazała także uczniom zbroje rycerskie oraz uzbrojenie, które szczególnie podobało się chłopcom. Po tej lekcji nasi pierwszoklasiści wzbogacili swoją wiedzę o kolejną legendę, którą każdy mały Polak powinien znać.