Jeszcze o legendach

WP_20160318_12_10_32_Pro

W piątek 18 marca dzieci z klasy I C uczestniczyły w konkursie pytań i odpowiedzi na temat poznanych legend polskich i stolicy Polski. Konkurs był związany z realizacją projektu edukacyjnego „W świecie polskich legend” oraz projektu rządowego „Książki naszych marzeń.

Dzieci zostały podzielone na trzy grupy pięcioosobowe i miały za zadanie współpracować ze sobą, by osiągnąć zamierzony cel. Konkurs składał się z pięciu zadań. Pierwszym było wylosowanie trzech pytań i ustne zredagowanie na nie odpowiedzi. Każda grupa bardzo dobrze sobie z tym poradziła. Później uczniowie układali historyjki obrazkowe do legendy pt. „Wars i Sawa”. Dzieci i to zadanie wykonały bezbłędnie. Następnie maluchy miały wyszukać na podanej kartce samogłoski oraz spółgłoski i pokolorować je na odpowiedni kolor. Dodatkowo należało znaleźć i otoczyć kółkiem te litery, które składały się na nazwę obecnej stolicy Polski. Dzieci nie miały żadnych problemów z tym ćwiczeniem. Ponadto pierwszaki miały wylosować i dopasować odpowiednie nazwy do ilustracji przedstawiających różne zabytki Warszawy. Uczniowie świetnie sobie z tym poradzili! Ostatnim zadaniem, z którym pierwszaki musiały się zmierzyć, było pisemne dokończenie podanych zdań, wybranie spośród trzech wyrazów jednego prawidłowego i napisanie odpowiedzi na zadane pytanie. Tutaj dzieci nie tylko musiały wykazać się umiejętnością czytania ze zrozumieniem, ale także umiejętnością pisania odpowiedzi na zadane pytanie.

Uczniowie byli bardzo zadowoleni z efektów swojej pracy. Wszystkie 3 grupy uzyskały maksymalną ilość punktów! Poprzez ten konkurs dzieci nauczyły się zgodnie ze sobą współpracować, ale przede wszystkim przypomniały sobie wszystkie zdobyte wiadomości na temat poznanych polskich legend. Z całą stanowczością możemy stwierdzić, że nauka nie poszła w las!