Działamy – doświadczamy

20160222_135343

Uczniowie klasy III a podczas zajęć „Klasowe laboratorium”, zainspirowani sławną uczoną Marią Skłodowską Curie, z wielkim entuzjazmem przyjęli propozycje wychowawcy, by przeprowadzić proste doświadczenia chemiczne lub  fizyczne. Podzieleni zostali na grupy i każdy mógł zaprezentować przemyślane w domu doświadczenie. Po omówieniu zasad bezpieczeństwa podczas pracy, mali naukowcy przystąpili do działania. Omawiali na czym będzie polegało doświadczenie, a po jego wykonaniu wspólnie wyciągali wnioski. Z wielkim zaciekawieniem przyglądali się „Magnesowym obrazom”, „Bulgoczącemu wulkanowi”, „Magicznej gwiazdce”, „Równoważni ze sztućców”, „Uciekającym pieprzu” i wielu innym fantastycznym zjawiskom. Dzieci z ogromnym entuzjazmem i wielką radością uczestniczyły w zajęciach. Z utęsknieniem czekają na kolejne.