Witaj wiosno

IMG_2155

Po długiej zimie nareszcie nadeszła – piękna panna w zielonej sukience przyozdobionej kwiatami, rozpromieniona pierwszymi, jeszcze nieśmiałymi promykami słońca, budząca zaspane motyle i biedronki. Tak właśnie najmłodsi uczniowie naszej szkoły wyobrażają sobie wiosnę w swoich poetyckich marzeniach. Ciesząc się z jej nadejścia dzieci z klas I – III naszej szkoły postanowiły poniedziałkowy dzień poświęcić tej najcudowniejszej porze roku. Już od samego rana w każdej sali lekcyjnej zapanowała atmosfera twórczego podekscytowania. Uczniowie wykonywali kolorowe gaiki, piękne kwiaty oraz transparenty i plakaty. Nie zabrakło także marzanny – brzydkiej kukły obrazującej odchodzącą zimę. Tak przygotowani uczniowie pod opieką wychowawców ruszyli barwnym pochodem na powitanie wiosny w kierunku pilskiej wyspy. Tam w zaułkach przyrody łatwo było ją odnaleźć – zielona trawka, pąki na drzewach i krzewach, bazie na gałązkach wierzby, świegot ptaków. Chociaż temperatura powietrza nie była jeszcze zbyt wysoka, dzieci rozgrzewały się śpiewem i odgłosami kołatek, grzechotek i bębenków. Było naprawdę wesoło. Teraz już tylko pozostało oczekiwanie na dni pełne słońca, kwitnące drzewa, trawniki ozdobione kolorowymi kwiatami, powrót bocianów, jaskółek i złocistych wilg oraz rozpoczęcie prawdziwych przyrodniczych obserwacji.