Niezwykłe spotkanie pełne wspomnień

IMG_2213

W piątek 8 kwietnia uczniowie klasy I b mieli zaszczyt gościć panią Angelikę Pawlak, zastępcę dyrektora Szkoły Podstawowej nr 12 w Pile. Pani Angelika Pawlak jest absolwentką naszej szkoły. Uczęszczała do niej w latach 1982 – 1990.

Nasza absolwentka, jedna z najlepszych uczennic, zabrała pierwszaczków w sentymentalną podróż do lat spędzonych w ,,Piątce”. Wspomnieniami objęła swoje wychowawczynie – tą pierwszą,  panią Halinę Kulupę, którą określiła mianem ,,człowieka anioła” oraz kolejną, panią Annę Stefanowicz, która była dla swoich wychowanków prawdziwym serdecznym przyjacielem wskazującym właściwą drogę rozwoju zarówno intelektualnego jak i społecznego, która mądrze i konsekwentnie potrafiła kształtować charaktery młodych, niepokornych ludzi.

Podczas spotkania pełnego radosnych opowieści dzieci miały możliwość poznać zwyczaje szkoły sprzed prawie 30 lat i poczuć atmosferę tamtych dni. Mogły też zrozumieć, czym dla każdego ucznia jest szkoła, dzięki której każdego dnia zdobywają wiedzę, rozwijają swoje talenty i uczą się jak wesoło i twórczo spędzać czas. Pani Angelika przyniosła ze sobą oraz zaprezentowała dzieciom swój  pierwszy elementarz, akt pasowania  na ucznia klasy pierwszej, świadectwa, odznaki najlepszego i wzorowego ucznia oraz ucznia najlepszego z najlepszych. Zaciekawiła pierwszaków książkami, które były nagrodami za osiągnięcia szkolne. Fragment jednej z nich przeczytała dzieciom, a następnie zaproponowała wykonanie metodą orgiami liska – bohatera wysłuchanego tekstu. W ciągu paru minut powstała cała rodzinka sympatycznych lisków.

Rozmawiając z dziećmi pani Angelika Pawlak starała się zaszczepić uczniom zamiłowanie do czytania i podarowała każdemu z nich śliczne, a zarazem zabawne zakładki do książek.

W tak miłej i przyjaznej atmosferze czas bardzo szybko minął, ale pozostało przekonanie, że to co teraz czujemy, co przeżywamy w murach naszej szkoły, pozostanie na długo w naszej pamięci i będzie najcudowniejszym wspomnieniem dzieciństwa.