Bawimy się w teatr

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

8 kwietnia Koło Teatralne działające w naszej szkole wystawiło swoje pierwsze przedstawienie. Była to dobrze wszystkim znana bajka „Brzydkie kaczątko”.Aktorami byli uczniowie klas III – VI. Poradzili sobie doskonale i z rolami i z tremą, zwłaszcza, że niektórzy występowali w podwójnej roli. Aktorzy sami przygotowali kostiumy i dekoracje. Główną rolę Brzydkiego kaczątka zagrała Basia Steinke z klasy IV b. Zwiewnymi, uroczymi i pełnymi wdzięku łabędziami były: Julia Kiepas i Wiktoria Hinc z klasy VI c oraz Julia Szprejda z IV a i Zuzia Weinstok z IV b, która jednocześnie zagrała rolę matki kaczątek. W jej dzieci wcieliły się Iliana Budniok z V a oraz Ola Kiepas z III b.  Rolę kury powierzono Kindze Hinc z klasy IV a, a rolę psa zagrał Mateusz Mańczak z IV b. Ci mali aktorzy zagrali również role dzieci, które odnalazły zmarznięte kaczątko.   W inscenizacji wystąpił także Karol Kordyś, który brawurowo poradził sobie z rolą żaby i zagrał ją bardzo przekonująco. Narratorem była Dominika Nagel z IV b.

Przedstawienie obejrzeli uczniowie klas czwartych, piątych i jednej szóstej. Publika nagrodziła aktorów rzęsistymi brawami, a do nas doszły  informacje, że po przedstawieniu zgłosiło się kilku chętnych do udziału w zajęciach kółka teatralnego.