Nasi na Festiwalu Nauki

WP_20160407_10_25_18_Pro

7 kwietnia uczniowie klas: IV a, V a i V b wzięli udział w X Festiwalu Nauki organizowanym przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową im. Stanisława Staszica w Pile.

Uczniowie mieli okazję uczestniczyć  w warsztatach z zakresu udzielania pomocy osobie poszkodowanej. Zwiedzili Instytut Ochrony Zdrowia, gdzie studenci ratownictwa medycznego i pielęgniarstwa przygotowali specjalne pokazy np. prawidłowe pobieranie krwi od pacjenta, zakładanie wenflonu czy opieka nad noworodkiem.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się pokazy związane ze zjawiskami optycznymi oraz nowoczesnymi technologiami stosowanymi w oświetleniu.  Lekcje, choć zorganizowane poza szkołą były interesujące, a nauka  z nich płynąca może przydać się jej uczestnikom w życiu codziennym.