Dzień Służby Zdrowia

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Z okazji Dnia Służby Zdrowia, który w tym roku obchodziliśmy 10 kwietnia, Szkolny Samorząd Uczniowski zorganizował w poniedziałek spotkanie z panią pielęgniarką Mirosławą Galińską, pracującą w naszej szkole już 27 lat. Wzięły w niej udział delegacje wszystkich klas I – VI.

Pani Mirka, lubiana i ceniona zarówno przez uczniów jak i pedagogów, swoją rzetelną pracą i oddaniem daje całej szkolnej społeczności poczucie bezpieczeństwa i przekonanie, że w każdej trudnej sytuacji zdrowotnej możemy  zwrócić się do niej i prosić o pomoc. To ona pociesza, koi drobne dolegliwości, zaparzy ziołową herbatkę, a kiedy jest potrzeba szybko wzywa pomoc rodzicielską lub lekarską. To ona także dba o dobry stan uzębienia uczniów systematycznie prowadząc  fluoryzację i szereg akcji profilaktycznych.

W tym roku  Pani pielęgniarka oprócz informacji o swojej pracy i przebiegu kariery zawodowej przekazała uczniom najważniejsze wskazówki i rady jak postępować w przypadku urazów, które każdemu mogą się przydarzyć, czy to w szkole, czy w domu. Tak więc była mowa o krwotokach z noska, oparzeniach, stłuczeniach i guzach. Po tym spotkaniu dzieci wyszły wzbogacone o praktyczną wiedzę udzielania pierwszej pomocy.

Żegnając się, przewodnicząca SSU – Oliwia Nowakowska i członek zarządu – Adrian Krysiak podziękowali  pani Mirosławie Galińskiej za trud jej pracy oraz za miłe, a jednocześnie pouczające spotkanie. Złożyli także serdeczne życzenia zdrowia i zadowolenia z każdego dnia spędzonego w murach ,,Piątki”. Do uczniowskich życzeń z wielką przyjemnością dołącza się dyrekcja, grono pedagogiczne oraz pracownicy administracyjni naszej szkoły.