Miejski Turniej Historyczny „Jeden z dziesięciu”

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

We wtorek  12 kwietnia z okazji 1050 rocznicy Chrztu Polski w naszej szkole odbył się  Miejski Turniej Historyczny Jeden z dziesięciu. W turnieju wzięli udział przedstawiciele dziesięciu szkół podstawowych z Piły. Jego uczestnicy musieli w trzech etapach wykazać się wiedzą z zakresu początków państwa polskiego ze szczególnym uwzględnieniem okoliczności chrztu. Autorem pytań był starszy kustosz Muzeum Okręgowego im. Stanisława Staszica w Pile Pan Marek Fijałkowski. Turniej został objęty honorowym patronatem Prezydenta Miasta Piły Piotra Głowskiego. Po rywalizacji do finału zakwalifikowali się: Bartosz Gburczyk reprezentujący Szkołę Podstawową Społecznego Towarzystwa Oświatowego, Michał Najdek z Salezjańskiej Szkoły Podstawowej i Adrian Krysiak, uczeń z „piątki”. Po zaciętej i emocjonującej walce III miejsce zdobył Bartosz Gburczyk, II – Michał Najdek, a zwycięzcą został Adrian Krysiak. Atrakcyjne nagrody dla wszystkich uczestników konkursu ufundowali Prezydent Miasta Piły, Muzeum Okręgowe im. Stanisława Staszica w Pile,  Philips Lighting Poland oraz Szkoła Językowa Old School. Adrianowi serdecznie gratulujemy zwycięstwa!