Poznajemy tajniki aktorstwa

?

Teatr i wszystkie zagadnienia z nim zawiązane były przez cały tydzień wiodącym tematem zajęć w klasie I b. Dzieci z zainteresowaniem wsłuchiwały się w opowieści o teatrze, dowiedziały się kto go tworzy, zrozumiały czym jest dla ogółu społeczeństwa oraz jakie zachowanie obowiązuje bez wyjątku wszystkich podczas odbioru przedstawienia.

Najbardziej jednak atrakcyjne były te zajęcia, które dały uczniom możliwość aktywnego działania i wykazania się kreatywną, twórczą postawą.   A było ich naprawdę dużo. Pierwszaki, jak prawdziwi aktorzy, wcielili się w role zwierząt witających wiosnę. Musieli więc nauczyć się swoich ról na pamięć oraz przygotować potrzebne rekwizyty i elementy strojów. Sporo radości sprawiła im zabawa w teatr lalki. Aby wziąć w niej udział każdy uczeń musiał wykonać kukiełkę z drewnianej łyżki. Powstały laleczki przedniej urody.          W pięknych strojach, z bujnymi czuprynkami. A potem poruszane przez dzieci odgrywały role wykreowane przez małych reżyserów – uczniów z klasy I b. Zabawa była wyśmienita i sprawiła uczniom wielką radość.

Zajęcie te utwierdziły przekonanie, że uczniowie naszej szkoły są pełni zapału, odważnie podejmują wyzwania i potrafią im sprostać na ,,szóstkę”. Jesteśmy z nich dumni!