Pierwsi w powiecie

100_9225

W czwartek 21 kwietnia drużyna szóstoklasistów z naszej szkoły przystąpiła do zmagań w Powiatowym Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Zaczęło się dobrze. Z testami „piątkowicze” poradzili sobie nieźle, a z pierwszej pomocy przedmedycznej zdali egzamin „na maksa”. Następnie odbył się tor przeszkód i przejazd w miasteczku ruchu drogowego. Potem już były tylko nerwowe chwile oczekiwania na ostateczne podliczenie wyników i ogłoszenie werdyktu. No i oczywiście wielka radość, bo Szkoła Podstawowa nr 5 w Pile zajęła I miejsce i będzie reprezentować powiat na turnieju wojewódzkim, który odbędzie się we Wrześni. Przypominamy, że naszą szkołę reprezentowali: Julia Ryś, Kinga Szczęsna, Michał Cysewski i Daniel Pruszinski. Jak zwykle wspaniale przygotowała ich pani Iwona Marcinkowska -Klawa.

Cieszymy się bardzo z sukcesu, ale wiemy, że teraz czeka naszą drużynę ciężka i systematyczna praca, aby jak najlepiej wypaść w województwie. Wiemy, że to nie będzie łatwe. Trzymamy za nich kciuki!