Drugoklasiści w bibliotece

DSC_0207

22 kwietnia klasa II d wraz z wychowawcą wybrała się do Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Pile. Była to jedna z form realizacji programu „Książki naszych marzeń”. Celem wizyty było poznanie różnic między biblioteką, czytelnią a księgarnią oraz rozbudzenie zainteresowania książką. Dzieci miały okazję przejść się między regałami, przyswoiły też zasady zachowania się w tym szczególnym miejscu. Drugoklasiści zapoznali się z ciekawymi i rzadko spotykanymi dziełami literackimi. Największe zainteresowanie wzbudziła książka pt. „Co kryje las?” autorstwa Ainy Bestard, w której to proste, oszczędne ilustracje odkrywają swe tajemnice i bogactwo po użyciu kolorowych szkieł powiększających. Obrazki zamieniają się w żywą, barwną opowieść o życiu lasu i jego mieszkańców. Książka nie tylko bawi swoją „magiczną” formą, ale też tłumaczy podstawowe zjawiska przyrodnicze: deszcz, suszę, zależności między poszczególnymi częściami ekosystemu.

Spotkanie odbyło się w miłej, pełnej uśmiechów i wrażeń atmosferze. Jak się okazało, dla wielu uczniów, była to pierwsza wizyta w „domu książek”, ale jak zadeklarowali – nie ostatnia.