Mały matematyk rozstrzygnięty

mały matematyk

20 kwietnia w Centrum Doskonalenia Nauczycieli odbyło się podsumowanie wyników konkursu ,,Mały matematyk”. odbył się on 5 kwietnia w Zespole Szkół nr 2 im. Królowej Jadwigi w Pile. Brali w nim udział drugoklasiści ze wszystkich szkół naszego miasta, którzy bardzo lubią matematykę i pragnęli sprawdzić swoje możliwości. Zmagania trwały 90 minut. W tym czasie należało rozwiązać zadania o różnym stopniu trudności za 3, 4 i 5 punktów. Dotyczyły one: dodawania i odejmowania w zakresie 50, mnożenia i dzielenia w zakresie 30, liczb w zakresie 100, wiadomości i umiejętności praktycznych, łamigłówek matematycznych i geometrii.   Laureatami i wicemistrzami zostali uczniowie z Zespołu Szkół nr 2 i Szkoły Podstawowej nr 2 w Pile.  Spora grupa uczniów otrzymała wyróżnienia. Z naszej szkoły wyróżniono 3 osoby: Paulinę Frydryszek, uczennicę klasy II d, Wojciecha Markiewicza z klasy II a oraz Julię Knitter z klasy II b. Gratulujemy i życzymy sukcesów w następnych konkursach!