Śmieci tuczą dzieci

DSC02119

W ramach realizacji programu” Owoce  i warzywa w szkole ” w dniu 18 kwietnia uczniowie klasy I a wraz z wychowawczynią B. Kuklińską gościli na zajęciach mamę jednego z uczniów panią Dominikę Derus, która z racji swojego wykształcenia przygotowała prelekcję pt:” Śmieci tuczą dzieci”. Celem zajęć było zaznajomienie uczniów z różnorodnymi produktami, które powinny znaleźć się w ich codziennym jadłospisie oraz wdrażanie do myślenia – co jem i zwrócenia większej uwagi na wartościowe produkty, które mają ogromny wpływ na ich zdrowie.

Na przykładzie piramidy żywieniowej pani Derus zapoznała pierwszoklasistów z podstawowymi produktami, które mają wpływ na prawidłowe odżywianie człowieka. Wyjaśniła również dzieciom, które produkty  są ważne, by być zdrowym, silnym i sprawnym. Następnie uczniowie przystąpili do przygotowywania zdrowej surówki z warzyw i owoców. Zaczęli własnoręcznie obierać oraz trzeć przyniesione przez siebie marchewki i jabłuszka. Przygotowaną surówkę dzieci zjadły z wielkim apetytem. Niektóre przyznały się, że jedzą po raz pierwszy marchew i jabłko w takiej właśnie postaci. Zachęcone obiecały częściej przygotowywać sobie w domu taką witaminową przekąskę i rzadziej sięgać po chipsy, chrupki i batoniki.