Dzień żonkila

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

18 kwietnia obchodziliśmy w szkole Dzień Żonkila. W ten sposób włączyliśmy się w międzynarodową akcję „Pola nadziei”, której początki sięgają 1997 roku. Tego dnia prawie każdy uczeń i pracownik szkoły miał na sobie coś żółtego, na znak tego, że solidarnie przyłącza się do akcji. Szkolny Samorząd Uczniowski wysłał swoje przedstawicielki, aby każdej klasie przybliżyły ideę tej akcji. W ten sposób dzieci dowiedziały się, że „Pola nadziei” to program skierowany do wszystkich ludzi, którzy chcą pomóc chorym, i który jest realizowany przez hospicja. Przebiega on dwuetapowo. Na jesieni sadzi się cebulki żonkili, aby wiosną, gdy zaczynają kwitnąć, sprzedawać je i w ten sposób pozyskiwać fundusze. Organizuje się wtedy kwesty, koncerty charytatywne oraz wiele akcji medialnych i edukacyjnych. Dzień żonkila w naszej szkole był właśnie taką akcją. Od samego rana uczniowie z SSU sprzedawali, piękne żółte żonkile, aby zbierać pieniążki na budowę pilskiego hospicjum. Każdy, kto wspomógł akcję, otrzymał symbol żonkila, który przypinał do bluzy. Do obchodów Dnia żonkila włączyli się wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły. Pieniążki zostaną przekazane Towarzystwu Pomocy Chorym im. Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej w Pile. Mamy nadzieję, że dzięki takim akcjom uczniowie naszej szkoły zaangażują się w pomoc ludziom cierpiącym oraz wyrosną na altruistów, otwartych na drugiego, zwłaszcza chorego człowieka.