Amazonki w szkole

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

W piątkowy poranek 22 kwietnia gościliśmy w szkole przedstawicielki Stowarzyszenia „Pilski Klub Amazonek”, które spotkały się z uczennicami klas VI.Spotkanie odbyło się w ramach realizacji szkolnego programu profilaktyki i dotyczyło profilaktyki nowotworowej. Panie opowiadały o tym , czym zajmuje się stowarzyszenie, jak wygląda praca wolontariusza w Klubie Amazonek, kto do nich należy oraz opowiedziały skąd wzięła się nazwa Amazonki. Uczuliły dziewczynki, że regularnie powinny badać swoje piersi i pokazały, jak to robić. Mówiły również o tym, jak prawidłowo należy się odżywiać, aby zmniejszyć ryzyko zachorowania oraz jak ważny jest ruch w naszym życiu. Pod koniec rozdały dziewczętom ulotki o raku piersi, działalności stowarzyszenia Amazonek i samobadaniu. Powiedziały również, do kogo można się zwrócić w razie problemów.

Dzięki takim spotkaniom wzrasta świadomość zagrożeń i możliwość eliminowania ich.