Stop nałogom

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Pod takim hasłem 22 kwietnia odbyły się w naszej szkole warsztaty dla uczniów klas IV – VI przeciwko nałogom zorganizowane przez panią Iwonę Wójcik i Monikę Witkowską.

Wprowadzeniem do części warsztatowej było spotkanie z policjantką Komendy Policji w  Pile, młodszą aspirant Anną Starzyńską. Mówiła ona o szkodliwości wszelkich używek, w tym papierosów, narkotyków i   dopalaczy. Na zakończenie prelekcji uczniowie mogli zadawać pytania dotyczące pracy pani  policjant.

Następnie pod czujnym okiem wychowawców uczniowie pracowali w klasach, podzieleni na grupy. Ich zadaniem było między innymi wymyślanie haseł, które można wykorzystać w kampanii przeciwko paleniu papierosów, układanie wierszyków, rymowanek lub piosenek na temat szkodliwości palenia oraz wykonanie plakatów informujących o negatywnym wpływie używek na organizm człowieka. Tak wykonane parce liderzy grup zaprezentowali w sali gimnastycznej.

Doskonałym podsumowaniem warsztatów był występ uczniów z kółka teatralnego przygotowany przez panią Agnieszkę Jaroszewicz. Uczniowie odegrali scenkę dotyczącą asertywnego zachowania względem namawiania do używek. Przedstawili również „Sąd nad papierosem”. Po wysłuchaniu świadków, przemówieniu prokuratora, adwokata i oskarżonego, wyrok sędziego był bezwzględny – papieros został skazany na całkowite potępienie.  Uczniowie wykazali się niesamowitym talentem aktorskim wspaniale prezentując scenki. Ich występ nagrodzony został gromkimi brawami. Wszystkie prace uczniów, czyl plakaty, rymowanki i hasła, wystawione zostały w holu szkoły.