Pływacy na medal

20160423_111408

23 kwietnia na pływalni „Wodnik” w Pile odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Piły w pływaniu. W zmaganiach sportowych brały udział dzieci z klas I – VI szkół podstawowych. Naszą szkołę reprezentowała 7 osobowa drużyna w składzie: Marika Pytlarz, Wiktoria Pytlarz, Marika Zawada, Julia Szprejda, Maciej Guliński, Michał Cysewski oraz Oliwier Szperkowski.

W programie znalazły się starty stylem dowolnym, grzbietowym, klasycznym i motylkowym. Zawody zostały podzielone na 2 etapy. O godzinie 9.00 do startu stanęły dziewczęta, a o 12.00 chłopcy. Reprezentanci naszej szkoły spisali się „na medal” zajmując bardzo dobre miejsca i stając na podium. Dziewczyny pokazały klasę. Marika Zawada zdobyła 2 złote medale w stylu grzbietowym i motylkowym. Weronika Pytlarz zajęła I miejsce w wyścigu na 50 metrów stylem klasycznym oraz III miejsce w stylu dowolnym. Trzecia nasza reprezentantka Marika Pytlarz również stanęła na podium. „Wypływała” 2 miejsce na 25 metrów w stylu klasycznym. 4 miejscem w stylu grzbietowym może się pochwalić Julia Szprejda. Po wspaniałym występie dziewczyn do boju przystąpili chłopcy. Maciej Guliński zdobył 2 złote medale w stylu dowolnym i motylkowym. Kolejny Nasz zawodnik Michał Cysewski również stanął na podium zajmując 3 miejsce w stylu grzbietowym. Natomiast Oliwier Szperkowski w silnie obstawionym wyścigu zajął 5 miejsce na 50 metrów w stylu grzbietowym. Wszystkich zawodników nagrodzono medalami i dyplomami. Naszym wspaniałym reprezentantom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.