Owocowo, zdrowo, kolorowo

IMG_2237[1]

Uczniowie klasy I b w ramach rządowego programu ,,Owoce i warzywa w szkole” zorganizowali warsztaty pod hasłem ,,Owocowo, zdrowo, kolorowo”. Rumiane jabłuszka, złociste banany, zielone gruszki, a także truskawki, borówki, kiwi, ananasy  i winogrona królowały w klasie pierwszaków. Dzieci rozwiązywały ,,owocowe rebusy”, odczytywały witaminowe abecadło, tańczyły przy dźwiękach piosenki ,,Witaminki, witaminki”. Sporo radości sprawiła im zabawa tematyczna ,,Kupujemy owoce”, podczas której trzeba było wykazać się dużymi umiejętnościami matematycznymi. Kulminacyjnym punktem zajęć była degustacja owoców. Na ławkach pojawiły się kolorowe patery z owocowymi szaszłykami i szlaczkami, a także owocowy stworek, który w wyobraźni dziecięcej był smokiem, dinozaurem, słoniem czy przybyszem z kosmosu. Te zdrowe ,,cudeńka” przygotowała dla dzieci mama jednego z uczniów, która tego dnia poświęciła swój czas i uczestniczyła w ,,zdrowych” zajęciach.

Podsumowaniem lekcji były przepiękne prace plastyczne ,,Wesołe owoce”. Powstały prawdziwe kolorowe „cuda” przedstawiające owoce uśmiechnięte, zabawne, przystrojone kapelusikami, kokardkami, kwiatkami i wołające do dzieci: ,,Jestem taki wesoły i kolorowy, bo po prostu jestem zdrowy!”