W gabinecie stomatologicznym

20160428_115901

28 kwietnia uczniowie klasy II a w celu poszerzenia wiedzy na temat higieny jamy ustnej odwiedzili Klinikę Implantologii i Stomatologii Estetycznej ALFA MED w Pile. W gabinecie powitała klasę pani doktor Agnieszka, która w sposób profesjonalny opowiedziała dzieciom jak należy dbać o zęby, aby były  piękne i zdrowe. Pani doktor pozwoliła również zabawić się dzieciom w stomatologa. Po zapoznaniu się z wyposażeniem gabinetu dzieci wymieniając się rolami naśladowały pacjentów i lekarza. Siadały na fotel i odpowiednimi narzędziami stomatologicznymi wykonywały przegląd jamy ustnej. Manipulowały również różnymi narzędziami, służącymi do leczenia zębów. Żegnając się z panią doktor otrzymały kolorowe naklejki, które będą przypominały im o ciekawym spotkaniu, a wiedza jaką zdobyły przyczyni się do tego, że będą bardziej dbać o zęby i częściej odwiedzać stomatologa. Dziękujemy Klinice ALFA MED za miłe i ciekawe spotkanie.