Przyrodnicze zmagania

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

W czwartek 12 maja odbyło się w naszej szkole podsumowanie VII edycji Miejskiego Konkursu Przyrodniczego „Przyroda, ja i ty”. Konkurs, który odbył się 21 kwietnia skierowany był do uczniów klas II. Uczestniczyło w nim 30 „Małych przyrodników” z 8 pilskich szkół podstawowych. Tradycyjnie honorowy patronat nad konkursem objęli Prezydent Miasta Piły pan Piotr Głowski oraz Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych pan Ryszard Standio.

Uczestnicy konkursu wykazali się wspaniałą wiedzą dotyczącą zjawisk i zależności przyrodniczych, życia roślin i zwierząt w różnych środowiskach oraz ochrony środowiska, co zaowocowało przyznaniem trzech głównych nagród oraz wielu wyróżnień. Cieszy fakt, iż wszystkie szkoły, których uczniowie brali udział w konkursie odnieśli w tegorocznej edycji sukces.

Zwyciężczynią konkursu okazała się uczennica Szkoły Podstawowej nr 5 im. Dzieci Polskich – Maja Kędziora, która uzyskała aż 72 pkt.

Kolejne miejsca zajęli:

II – Zuzanna Kassner z Zespołu Szkół nr 2 (63,5 pkt.)

III – Julia Knitter ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. Dzieci Polskich (62 pkt.)

Przyznano także 9 wyróżnień. Otrzymali je:

– Paulina Lipka-Kozanka z ZS nr 2

– Marcel Kołdej z SP nr 4

– Martyna Wałcerz-Mołduch z SP nr 1

– Michał Falkowski z SP nr 4

– Mikołaj Czerniejewski z ZS nr 1

– Antonina Mankiewicz z SP nr 2

– Bartosz Jendrzejek z SP nr 2

– Mateusz Walczak z SP nr 7

– Natalia Kanty z ZS nr 3

Ponadto nagrodzono szkołę, której reprezentujący ją zespół uczniów uzyskał najwyższą średnią punktów konkursowych. Szkołą ta okazał się Zespół Szkół nr 2.

Nagrody dla zwycięzców ufundowała Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Pile oraz Urząd Miasta Piły. Wręczyli je uczniom obecni na czwartkowym spotkaniu Dyrektor Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Urzędu Miasta Piły pan Sebastian Dzikowski oraz zastępca dyrektora RDLP pan Janusz Perkowski.

Pani Anna Stefanowicz – dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 podziękowała   i pogratulowała nauczycielom, którzy przyczynili się do sukcesów przyrodniczych swoich uczniów.

Przyłączamy się do gratulacji, dziękujemy fundatorom nagród i zapraszamy do wzięcia udziału do przyszłorocznej edycji konkursu.