Znawcy Wielkopolski

Dnia 11 maja w Gimnazjum Nr 1 im. Polskich Olimpijczyków w Skokach odbył się etap wojewódzki XX Jubileuszowego Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce. Naszą szkołę reprezentowało dwoje uczniów z klasy VI b: Wiktoria Pytlarz i Adrian Krysiak. Uczestnicy musieli wykazać się ogromną wiedzą na temat naszego regionu, gwary oraz okoliczności przyjęcia chrztu przez księcia Mieszka I w 966 roku. Aby zostać laureatem tego etapu należało zdobyć nie mniej niż 90% wymaganej liczby punktów. Miło nam poinformować, że Adrian Krysiak zajął II miejsce zdobywając 19 na 20 możliwych punktów. Uczniowie zostali przygotowani do konkursu przez emerytowanego nauczyciela naszej szkoły Pana Janusza Rozmusa. Serdecznie gratulujemy !!!