Spotkanie z absolwentką

WP_20160511_11_07_02_Pro

W środę 11 maja, klasa I c miała przyjemność spotkać się z absolwentką, panią Barbarą Plucińską, która jest jednocześnie pracownikiem naszej szkoły. Pani Barbara pracuje w „piątce” od 10 lat jako nauczyciel świetlicy. Spotkanie to odbyło się w jej miejscu pracy, by dzieci mogły zobaczyć na własne oczy, jak wygląda praca w świetlicy. Pani Basia uczyła się w SP 5 w latach 1988 – 1996. Jej ulubionym przedmiotem była muzyka, której uczyła pani B. Kuklińska, a tym znienawidzonym – matematyka. Spotkanie z panią Basią było pełne wspomnień z czasów młodości, kiedy jeszcze była uczennicą szkoły. Nie zabrakło również rozmów  o czasach współczesnych. Gość opowiadał o swojej klasie, wycieczkach oraz o swojej obecnej pracy. Wielką atrakcja okazały się zdjęcia z lat szkolnych, świadectwa oraz dyplomy, które Pani Basia przyniosła na spotkanie. Dzieci były zachwycone, ponieważ mogły dużo dowiedzieć się na temat dawnej „piątki”, „szczenięcych” lat i zabaw pracownicy szkoły oraz na temat pracy w świetlicy. Na koniec spotkania dzieci wykonały piękne prace plastyczne.