Bezpieczni w ruchu drogowym

IMG_2269

Sprawom bezpieczeństwa dzieci, w szczególności tych najmłodszych poświęcamy w szkole wiele zajęć. Uwieńczeniem naszych działań, w perspektywie zbliżających się wakacji, było zorganizowanie spotkania uczniów klasy I a i b w WORD  ze Starszym Specjalistą Ruchu Drogowego panem Stanisławem Jendraszczakiem. Dzieci z uwagą wysłuchały wszystkich wskazówek gwarantujących im bezpieczeństwo oraz  rozpatrywały i oceniały różne niebezpieczne sytuacje przedstawione  w krótkich filmach animowanych. Pierwszaki obdarowane zostały znaczkami odblaskowymi, które przypięte do szkolnych lub turystycznych plecaków sprawią, że dzieci będą bardziej widoczne na wszystkich drogach.

Po zakończeniu zajęć teoretycznych uczniowie udali się do Miasteczka Ruchu Drogowego, gdzie miały możliwość przećwiczyć bezpieczne przechodzenie przez jezdnię. Umiejętności zdobyte podczas tych ćwiczeń dzieci wykorzystały wracając do szkoły ulicami naszego miasta. Rozwijać je będziemy przy każdej nadążającej się okazji.

Mamy nadzieję, że tego typu działania wykształcą w naszych uczniach postawę odpowiedzialnego i rozważnego użytkownika ruchu drogowego.