W maju jak w raju

IMAG2383

9 maja uczniowie klasy I D wybrali się na spacer po wyspie. Sprawdzali w ten sposób prawdziwość przysłowia „W maju jak w raju’’ oraz innych przysłów mówiących o wiośnie. Zgodnie z nimi poszukiwali najpiękniejszych  zielonych zakątków. Dzieci rozwijały w sobie zdolność dostrzegania piękna natury. Oglądali kwitnące drzewa i kwiaty, słuchali rechoczących żab i świergoczących ptaków. Poznawali przy okazji nazwy nieznanych im dotąd roślin i małych zwierzątek. Próbowali poznawać swoje otoczenie z innej, plastycznej strony.  Pogoda była słoneczna i zachęcała do spacerów. Tutejsza zieleń rosnąca w pobliżu oraz rzeka prezentowały się bardzo malowniczo. Wycieczka była kolorowym spektaklem kwitnienia połączonym z obserwacją ciekawego życia zwierząt.