Dzień niezapominajki

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

16 maja obchodziliśmy w naszej szkole „Dzień Polskiej Niezapominajki”. Jest to święto przyrody obchodzone corocznie 15 maja, mające na celu promowanie jej walorów oraz stałe przypominanie o ochronie środowiska. Samorząd Uczniowski przygotował dla każdego papierową niezapominajkę, a pani dyrektor Anna Stefanowicz otrzymała piękny bukiecik tych kwiatków. Wielu uczniów przyszło ubranych w kolorze niebieskim. „Polska Niezapominajka” nie tylko przypomina nam o pięknie przyrody i o szacunku jaki powinniśmy żywić dla przyrody. Jest również zachętą, aby budować silne, głębokie więzy z najbliższymi i szczere przyjaźnie z ludźmi z otoczenia. Święto ma również na celu zachowanie od zapomnienia ważnych chwil w życiu, osób, miejsc i sytuacji, które warto pamiętać.