Złoto dla modelarzy

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

14 i 15 maja uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w V Bałtyckim Festiwalu Modelarskim w Koszalinie. Klub Młodego Konstruktora z naszej szkoły zaprezentował 3 modele samolotów, które wykonano w ramach zajęć pozalekcyjnych. W pracach przy modelach zaangażowani byli trzej uczniowie z klasy III c: Wiktor Cholewa, Bartek Śledzik i Bartek Rydelski.

W wystawie brało udział 300 wystawców, którzy zaprezentowali łącznie 450 modeli. Nasi uczniowie z Klubu Młodego Konstruktora odnieśli ogromny sukces w klasie młodzików w kategorii samoloty odrzutowe w skali 1:48 za model „A 10 A THUNDERBOLT II” zdobywając złoty medal i wyróżnienie. Sukces jest tym większy, że wśród wystawców byli udział przedstawiciele tylko dwóch szkół podstawowych. Chłopcom serdecznie gratulujemy!