Pierwszaki w Człuchowie

WP_20160520_14_33_24_Pro

20 maja klasy I c i I d  wraz z wychowawcami i z rodzicami wybrały się na całodniową wycieczkę do mini Zoo „Canpol” w Człuchowie. Przy okazji zwiedziły też Muzeum Regionalne znajdujące się w Zamku Krzyżackim, także w Człuchowie. Pierwszaki były bardzo zadowolone z wycieczki do mini Zoo, ponieważ mogły na żywo zobaczyć egzotyczne gatunki zwierząt, karmić kózki oraz pobawić się na placu zabaw. Jeszcze bardziej cieszyły się podczas wizyty w Zamku Krzyżackim, gdzie na wstępie mogły obejrzeć krótki film na temat budowy zamku oraz jego funkcjonowania. Następnie dzieci zwiedzały zamek z przewodnikiem i bardzo uważnie wysłuchały jego historii. Przewodnik zaprowadził maluchy na wieżę, która miała 46 metrów wysokości. Na wieżę trzeba było udać się bardzo wąskimi schodami, co było bardzo ciekawym przeżyciem. Na samym szczycie dzieci mogły podziwiać przepiękną panoramę Człuchowa. Wycieczka miała na celu nie tylko poznanie różnych gatunków zwierząt. Nie mniej ważne było poznanie warunków ich życia ludzi w dawnych czasach, historii oraz architektury Zamku Krzyżackiego i zapoznanie się z historią regionu. Poza tym równie istotne jest wyrobienie nawyków właściwego zachowania podczas zwiedzania i integrację uczniów dwóch klas. Dzieci z wycieczki były bardzo zadowolone i już czekają na następną.