Trudne słowo „empatia”

20160523_100625

23 maja klasa III a wybrała się z wizytą do Biblioteki Pedagogicznej na zajęcia poświęcone empatii. Było to kolejne przedsięwzięcie realizowane w ramach programu „Książki naszych marzeń” oraz projektu edukacyjnego „Zwierzęta też czują”.

Spotkanie odbyło się w czytelni, gdzie klasa III została miło przywitana przez Panią Lidię Bohan. Na początku dzieci obejrzały prezentację dotyczącą empatii, poznały znaczenie tego słowa i próbowały przytaczać przykłady z życia dotyczące tego zagadnienia. Pod koniec tej części zajęć rozwiązywały quiz i mogły sprawdzić, czy same posiadają duże zasoby empatii.

Następnie dzieci poznawały nowe tytuły książek z serii „Zaopiekuj się mną”. Tę serię poznawały właśnie w ramach projektu. Odpowiadały również na pytania dotyczące pozycji już znanych. Później uczniowie brali udział w konkursie na najpiękniejszą okładkę książki. Sami wymyślali tytuły i projektowali okładki swoich książeczek. Powstały piękne prace, z których została wykonana wystawka w holu Biblioteki Pedagogicznej. Niektórzy otrzymali nawet nagrody.

Dzieci z wizyty były bardzo zadowolone. Dzięki niej zapamiętają znaczenie trudnego słowa empatia, a co ważniejsze nie będą o niej zapominać.