Drugoklasiści u strażaków

DSC_0246

Dnia 25 maja klasy II d i II c wraz ze swoimi wychowawcami miały możliwość zwiedzić siedzibę Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Pile. Celem wycieczki było poznanie specyfiki pracy strażaków, zapoznanie się ze sprzętem znajdującym się na wyposażeniu jednostki oraz poznanie zadań realizowanych przez straż pożarną. Dzieci zaznajomiły się ze sposobami alarmowania oraz zachowania się w przypadku zagrożenia. Już samo wejście na plac główny PSP wzbudziło u dzieci zafascynowanie oraz wielki podziw. Panowie strażacy stanęli na wysokości zadania i nie szczędzili dzieciom licznych atrakcji. Spotkanie z pracownikami straży przebiegało w przyjaznej atmosferze. Uczniowie zobaczyli stanowisko dowodzenia, gdzie przyjmowane są telefony alarmowe, wysłuchały również opowieści o trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy strażaka oraz akcjach ratowniczo – gaśniczych Po tak ciekawej wycieczce, wszystkie dzieci zgodnie przyznały, że zawód strażaka mimo swojej trudności bardzo im się podoba, a wielu uczniów zadeklarowało się, że w przyszłości chciałoby pracować w tym zawodzie.